2008 yılından beri hepatit b taşıyıcısıyım.Son test sonuçlarım ise, hbs ag :2.00 negatif. / anti hbs :15.8 mıu/ml / anti hbe total :0.01 - negatif.

Merhaba 2008 yılından beri hepatit b taşıyıcısıyım. en son sonuçlarım aşağıdaki gibidir;rnrnast :27 alt: 31 / hbs ag :2.00 negatif. / anti hbs :15.8 mıu/ml / anti hbe total :0.01 - negatif. BU sonuçları gösterdiğim hekim 3 ay sonra bir daha bakalım dedi ama sonuçta antikor gelişmiş. Yani hem antikor oluşup hemde bu hastalık devam edebilirmi ?

Tahlil.com Cevabı : Sonuçlarınız gayet iyi çıkmış.Geçmiş olsun.Anti HBS pozitifliği vüücudun Hepatit B virüsüne karşı antikor geliştirdiğini gösteriyor.HBS AG test sonucunuzun  negatif olması ise kanda artık Hepatit B virüsünün bulunmadığını yani taşıyıcı olmadığınızı  gösterir.
AST de bir karaciğer fonksiyon testidir.Bu da karaciğer de bir fonksiyon bozukluğu olmadığı yönünde bilgi veriyor.
Durumunuzu özetlersek antikor gelişmiş ve hastalık bu test sonuçlarına göre bulunmuyor.
Sağlıklı günler dileriz.