24 yaşındayım prolaktin testi yaptırdım. Tahlil referans değerim 4,79 - 23,3 çıktı. Prolaktin değerim ise 33,4 çıktı. Sonucum iyi mi kötü mü?

Merhaba ben 24 yaşındayım prolaktin testi yaptırdım. Tahlil referans değerim 4,79 - 23,3 çıktı.Prolaktin değerim ise 33,4 çıktı. Sonucum iyi mi kötü mü?

Tahlil.com Cevabı :

Prolaktin hormonu değeriniz kanda normalin üstünde  çıkmış. Bu sonuç normal değil.
Prolaktin yüksekliği nedenlerine yönelik  doktorunuz ilave tahliller isteyebilir ve/veya  tedaviye başlayabilir.
Tercihen endokrinoloji bölümüne başvurunuz.
Prolaktin yüksekliğine dair detaylı bilgi almak için  tıklayınız....