.6 ay sonra devlet hastanesinde elisa negatif aldim...12. Ayda bazi belirtiler yasadim tekrar enf uzmanina gorundum test yaptirdim negatif aldim

Korunmasiz bi iliskim oldu...6 ay sonra devlet hastanesinde elisa negatif aldim...12. Ayda bazi belirtiler yasadim tekrar enf uzmanina gorundum test yaptirdim negatif aldim...12.ay testi yapmadan onceki aylarda araliklarla 5 adet 5 ml netildex goz damlasi kullanmistim...sonra ogrendimki kortizonluymus bunlar...goz damlasi testi etkilemis midir?

Tahlil.com Cevabı :

HIV tahlil sonuçlarınız normal, doktorunuz gerek görmedikçe bir daha test yaptırmanıza gerek yok,Göz damlası da sonuca etki etmez.

HIV testi ile ilgili  Tahlil.com'a sorulmuş yüzlerce soru, verilmiş cevap ve yayınlanmış yazıları okumak için tıklayınız..

M**************** :

Tesekkur ederim...goz damlasi kana nekadar etki edebilirki..kafami kurcalayan damlanin kortizonlu olmasiydi...kortizon test sonucunu etkiler diye biliyordum