7 aydır saç dökülmesi problemi yaşıyorum 4 ay önce cildiyeye gittim tahlillerim normal kullanmadığım şampuan kalmadı biotin çinko hapı kullandım s

7 aydır saç dökülmesi problemi yaşıyorum 4 ay önce cildiyeye gittim tahlillerim normal kullanmadığım şampuan kalmadı biotin çinko hapı kullandım sonuç nafile başka hastalıklardan kaynaklanır mi ? sürekli wbc değerim yüksek çıkıyor bu sebep olur mu hasta olmadığım zamanlar da bile wbc 12.92 neut 9 eos 0.52 pdw 10.70

Tahlil.com Cevabı : Evet wbc yani lökosit değerinizde az olsa bir yükseklik var.Bu durum vücudunuzda bir enfeksiyon varlığı yönünden bilgi verebilir.Beraberinde sedimantasyon ve CRP tahlillerinin de değerlendirilmesi enfeksiyon varlığı yönünden destekleyici bilgi verecektir.Bu testler sonrasında da doktorunuzun yapacağı detaylı muayene ile enfeksiyon varlığı ve varsa enfeksiyon nereden kaynaklandığına dair detaylı tahliller de istenebilir.Ancak söz konusu wbc yüksekliği direkt olarak saç dökülmesinin varlığını açıklamaz.
Beraberinde eosinofil değerinizde de az da olsa hafif bir yükseklik var.Bu da ilk olarak vücudunuzda alerjiye bir yatkınlık olarak değerlendirilebilir.
Ancak kadınlarda saç dökülmesinin bir çok nedeni bulunmaktadır.
Bazı hormonal dengesizliklerden, vitamin eksikliği ve guatr gibi tiroid bezi hastalıkları buna örnektir.
Size saç dökülmesi sebebiyle hangi tahlillerin istendiği konusunda bilgi vermemişsiniz.

Bizler aşağıda belirtilen tahlillerin ilk aşamada yapılmasını öneriyoruz.
Bu tahlil sonuçları hakkında da bizi bilgilendirebilrisiniz.Geçmiş olsun.

Tam Kan Sayımı
Kanda demir bakılması
Vitamin B 12 Testi
Folik Asit Testi
Tiroid Testleri
Östrojen Hormonu