Acaba hamile olma ihtimalim var midir? Gördüğüm kanama üstüne gorme olabilir mi?

14 ocak da adet oldum. 3 şubatta ilişkiye girdim daha sonra 11 subat da 3 4 gün süren kanamam oldu. Acaba hamile olma ihtimalim var midir? Gördüğüm kanama üstüne gorme olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı :

Yaşadığı ilişki sonrası adet gören birinin hamile olmasının mümkün olmadığını söyleyebiliriz.

Halk arasında üstüne görme denen tıp dilinde de yerleşme kanaması olarak bilinen ve adet kanamasından tamamen farklı bir kanama vardır.
Ne yazık ki bu konuda internette yalan yanlış bilgiler dolaşıyor.Üstüne görme kanaması asla adet kanaması gibi yoğun olmaz.Zaten gebeliklerde nadiren görülen bir durumdur.
Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir konusunda detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız....

B************ :

Merhaba 21 yasındayım.14 şubat günü yumurtlama günümdü. Korumasız ilişki yaşadık boşalma oldu ella kullandım. Bugünde adet olmam gerekiyor dayanamadım bu sabah idrar testi yaptim negatif sonuç. Testi erken mi yaptım tekrar yapmam gerekir mi acaba?

Cevap:

Ertesi gün hapı alarak önlem almışsınız. Sonucunuz da negatif çıkmış.Bu durumda hamilelikten söz edemeyiz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.