Annem 59 yasinda.anti dna dsi 22.5 pozitif.c3c 1.34 c4 0.4 .doktorumuz bir teshis koyamadi

Annem 59 yasinda.anti dna dsi 22.5 pozitif.c3c 1.34 c4 0.4 .doktorumuz bir teshis koyamadi.romatizma varmi yokmu.bilgilendirirmsnz.simdiden tsk ederm

Tahlil.com Cevabı :

Anti DNA testi otoimmün hastalıkların tanı ve takibinde kullanılan değerli bir tahlil yöntemidir.

Anti DNA özellikle SLE hastalığı tanısında kullanılır.Pozitif çıktığında akla bu hastalık gelir ancak tek başına bu tahlile bakarak da hastalık tanısı koyulamaz.