Annem taşıyıcı Hepatit B hastası HBV DNA testi sonucunda hedef saptanamadı diye çıktı ancak hbsag sonucu ise 2574 olarak çıktı. DNA negatifken hbsag nasıl pozitif olabiliyor?

Hocam Annem taşıyıcı Hepatit B hastası HBV DNA testi sonucunda hedef saptanamadı diye çıktı ancak hbsag sonucu ise 2574 olarak çıktı. DNA negatifken hbsag nasıl pozitif olabiliyor?

Tahlil.com Cevabı : Anneniz eğer Hepatit B yönünden bir tedavi gördüyse bu tür bir sonuçla karşılaşmak mümkün olmaktadır.