Anti HBs 688.6 pozitif, Anti HAV IgG 9.34 pozitif, Anti HAV IgM 0.29 negatif , Anti HIV 1/2 +p24 Ag 0.22 negatif , Anti HCV 0.05 negatif. Bunlar ne demek oluyor?

Anti HBs 688.6 pozitif, Anti HAV IgG 9.34 pozitif, Anti HAV IgM 0.29 negatif , Anti HIV 1/2 +p24 Ag 0.22 negatif , Anti HCV 0.05 negatif. Bunlar ne demek oluyor. Biraz anlatabilirmisinz lütfen çok korkuyorm

Tahlil.com Cevabı :

Hepatit test sonuçlarınızı değerlendirdik.
Sizde Hepatit B ye karşı bağışıklık yani koruyuculuk oluşmuş.
Bu sonuç iki nedene bağlı gelişebilir.
Aşağıda olası iki nedeni görebilirsiniz.

1.Daha önce Hepatit B aşısı olmuşsunuz.Olduğunuz aşıya bağlı olarak bağışıklık gelişmiş.Bu nedenle Anti HBS testiniz pozitif çıkmış.
2.Önceden Hepatit B enfeksiyonu geçirmişsiniz ve sonrasında da vücudunuz buna karşı bağışıklık oluşturmuş.

Her iki durumda da şu anda  bir hastalığınız bulunmadığını gösterir sonucunuz, korkulacak bir durum yok.
Ayrıca önceden Hepatit A geçirmişsiniz, vücudunuzda da buna karşı antikor oluşmuş.Bu da hastalık değil.Sorun yok sonucunuzda.