Anti hbs ve Bilirubin kan sonuçlarımı yorumlarmısınız .rnLaktık dehıdrogenaz (LDH) 128 u/l 138-225 rnTotal Bilirubin 1.612 mg/Dl 0-1 bir. Önceki. Sonuç 0.89 rnDIREKT BİLİRUBİN 0.526 MG/DL 0. - 1

Merhaba hocam. Anti hbs ve Bilirubin kan sonuçlarımı yorumlarmısınız .rnLaktık dehıdrogenaz (LDH) 128 u/l 138-225 rnTotal Bilirubin 1.612 mg/Dl 0-1 bir. Önceki. Sonuç 0.89 rnDIREKT BİLİRUBİN 0.526 MG/DL 0. - 1 rnrnANTI. HBS 1000 MıU / Ml 0.00 - 9.99rnrnHocam karaciğerimin. Değerleri nasıl.

Tahlil.com Cevabı :

Hepatit test sonuçlarınızı değerlendirdik.
Sizde Hepatit B ye karşı bağışıklık yani koruyuculuk oluşmuş.
Bu sonuç iki nedene bağlı gelişebilir.
Aşağıda olası iki nedeni görebilirsiniz.

1.Daha önce Hepatit B aşısı olmuşsunuz.Olduğunuz aşıya bağlı olarak bağışıklık gelişmiş.Bu nedenle Anti HBS testiniz pozitif çıkmış.
2.Önceden Hepatit B enfeksiyonu geçirmişsiniz ve sonrasında da vücudunuz buna karşı bağışıklık oluşturmuş.

Her iki durumda da şu anda  bir hastalığınız bulunmadığını gösterir sonucunuz, korkulacak bir durum yok.

Yapılan kan tahlilinde bilirubin değeri yüksek çıkmış. Bilirubin yüksekliği bir çok nedene bağlı olabilir.Konunun araştırılması için muhtemelen doktorunuz ilave tetkikler de isteyebilir.
Aşağıda bu konuda detaylı bilgiler bulunan yazımızı okumanızı öneriyoruz.