Anti nükleer antikor(ANA)---- pozitif ne demek?

Anti gladn lgg. -- 2.5rnAnti gladn lga. -- 0.91rnDoku transglutam naz lgg --1.8rnDoku transglutam naz lga--1.27rnAnti da DNA ---- negatifrnAnti nükleer antikor(ANA)---- pozitifr ne demek?

Tahlil.com Cevabı : ANA testi sonucunun pozitif çıkmış. Bu sonuç  bir otoimmün hastalığı düşündürebilirse de tek başına  tanıyı koymaya yeterli değildir.
Bu tür bir hastalığın tanısı için yardımcı farklı spesifik testlere gerek vardır.
Bilinen otoimmün hastalığı olmayan bazı olgularda da  ANA test sonuçları pozitif çıkabilir. ANA da yalancı pozitiflik dediğimiz bu durum  insanlar yaşlandıkça daha sık görülmektedir.
Diğer testlerin ise referans değerlerini vermeniz durumunda daha detaylı bilgi verebiliriz.