Anti pro 36.1rnTSH 7.67rnB12 10.2rnFerritin 7.9 rnSonuçlar nasıl ve ne anlama geliyor?

Anti pro 36.1rnTSH 7.67rnB12 10.2rnFerritin 7.9 rnSonuçlar nasıl ve ne anlama geliyor her hangi bir hastalık riski taşıyor muyum

Tahlil.com Cevabı :

Tahlil sonucunuzu değerlendirdik.fERRİTİN değeri düşük bu da demir depolarında düşüklük anlamına gelir ve tedavi gerektirebilir.
TSH hormonu değeriniz yüksek.TSH yüksekliği olması hipotiroidi sorununuz olabileceğini düşündürüyor.Yani tiroid beziniz yavaş çalışıyor olabilir.
Bu durumda daha ileri tetkik, muayene  ve tedavi için endokrinoloji bölümüne başvurmanız uygun gözüküyor.

TSH testleri ve TSH testlerinin yorumlanmasına dair detaylı bilgi sahibi olmak, bu konuda Tahlil.com'a sorulmuş soru ve cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.

TSH ve tiroid testlerinin yorumlanmasına dair bilgiler....