Bebeğimde IG A düşüklüğü ve ferritin düşüklüğü var.

1 yaşında bebeğimin tahlil sonuçlarını detaylı değerlendirirseniz sevinirim ayrıca ferrritini 5,67 diğer sonuçları dosya şeklinde gönderdim IgA lar biraz kafamı karıştırdı.teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Bazı bebeklerde IG A, IG G gibi antikorlarını yapalabilmesi 9-15 aya kadar gecikir ve bu bebeklerde tekrarlayan üst solunum yolu enfeksiyonları, ishal gibi enfeksiyonlar görülebilir.
Önümüzdeki günlerde yani bebeğiniz 15 aylık olana kada rbu antikor değerlerinde yükseklik olabilir.
IgA vücudumuzu mikroplardan koruyan antikorlardan biridir. I gA düzeyinin düşük olması yaklaşık  her 600 kişide bir görülmektedir.
IG G değeri de bebeğinizde düşük.Doktorunuz bu yönde izlemlerini sürdürecek ve bağışıklık sistemini zedeleyen bir duurm var ise, buna göre gereken tedbirleri alacaktır.
Çocuğunuzda kansızlık ve ferritin düşüklüğü var.Ferritin düşüklüğü vücutta demir depolarının yeterince dolu olmadığı anlamına gelir.
Bu durumda da doktorunuz demir eksikliği yönünden bir tedavi başlayabilir.
Geçmiş olsun.