Benim açlık sekerim 109 referans agirligi (74,106)

Tahlil.com Cevabı :

Açlık kan şekeri yani glukoz değerinizdeki hafif yükseklik diyabet hastalığı yönünden risk altında olabileceğinizi gösteriyor.
Bir endokrinoloji doktoruna başvurmanız en doğru yaklaşım olacak.
Doktorunuz gerek görürse ilave testler de isteyecektir.Bazı durumlarda aç karına verilmeyen kan tahlillerinde bu tür yükseklikler görülmektedir.Tahlilinizi aç karına verdiğinizden emin değilseniz tahlilinizi tekrar ettirebilirsiniz.