Benim ikili tarama sonucum down sendromu riski 1/24700 cıktı yorumlar mısınız?

Merhaba hocam benim ikili tarama sonucum down sendromu riski 1/24700 cıktı yorumlar mısınız?

Tahlil.com Cevabı :

Yaptırdığınız ikli test sonucunuzu inceledik.
İkili testte anne kanında iki hormonun (B-HCG ve PAPP-A) ölçümü yapıldığı için sonuç kağıdında bunların değerleri ve bu değerlere göre hesaplanan risk oranları yer almaktadır.
İkili test sonucu normal dahi olsa ense kalınlığı fazla olan bebeklerde anomali riski olabilir.Bu durumlarda ise fetal eko yapılmalıdır.
İkili test tek başına bebekte anomali olduğu gösteren bir bulgu değildir.Doktorunuz muayene bulgularınız, yaş grubunuz ve ve test sonucuna göre şüpheli bir durum görürse sizi bilgilendirecek ve gerek görürse ilave tahliller de yapacaktır.
Bu tahliller ise amniyosentez ve/veya koryon villus biyopsisi ( CVS) yöntemleridir.
Durumuzun ve test sonucunuz ile ilgili en doğru bilgiyi ikili testinizi isteyen doktorunuz vermelidir.
İnternet ortamında ikili  testlerin değerlendirilmesini Tahlil.com'da prensip olarak yapmıyoruz.