Birazda olsa surtunme oldu cunku vajinaya dogru alma olmadi ama .

Size daha once bahsettigim durum icin sorum olucak , iliskiyi 15 martta yasadim o ay adet olmadim . Nisan 22 de adet olmam gerekiyodu sanirim bilmiyorum ama hala olmadim , adet duzensizligim var bazen 2 ayda olmuyodum adet ama korkuyorum . Hamilelik soz konusu degildir degil mi ella yuzunden hormanlarim yuzunden boyleyim degil mi ? Birazda olsa surtunme oldu cunku vajinaya dogru alma olmadi ama .

Tahlil.com Cevabı :

 Adet gecikmesi sadece gebelik nedeniyle olan bir durum değildir.

Kadınlarda adet gecikmesinin bir çok sebebi olabilir.
Aşağıda gebelik dışı nedenlerle adet gecikmesinin görülebildiği durumları inceleyebilirsiniz.

Adetinizde gecikme devam ederse kadın doğum doktoruna muayene olmanız en doğru yaklaşım olacaktır.

M****************** :

Hocam mide ve bağırsak şikayetim var randevu aldım ama çok korkuyorum kıyafetli sürtünerek ilişki yaşamıştım sadece eşofmanıma ıslaklık geçmişti o kadar üzerine 2 defa adet oldum sancılı ama miktarı biraz az gibiydi pıhtı geldi sonra lekelenmeler oldu toplamda 6 gün sürdü hamilelik olmaz değil mi çok korkuyorum nolur yardımcı olun

Cevap:

 Korunmalı veya korunmasız bir cinsel beraberlik sonrası adet gören bir kadının hamile olması mümkün değildir.

Tahlil.com'da bu ve benzeri binlerce soru cevapladık  yüzlerce yazı yayınladık.
Umarız bu konularda kafa karışıklıklarının önüne geçebiliyoruzdur.
Sizin durumunuzda da ilişki sonrası adet görüldüğü için gebelik ihtimalinden söz edemeyiz.
Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve sorulmuş benzeri sorular ile verdiğimiz cevapları okumak için tıklayınız....

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.