Böyle bir platform kurduğunuz için teşekkür ederim.COVULEX şurup ürik asit, tsh NEU%, NEU#, LUC# ve LUC% değerlerini etkilermi?

iyi günler.. Böyle bir platform kurduğunuz için teşekkür ederim.. pediatrik COVULEX şurup ürik asit, tsh NEU%, NEU#, LUC# ve LUC% değerlerini etkilermi.. cocugun son dozunu takip eden 12. saatinde ilaç düzeyini ölçtürdük 92,4 mg/lt çıktı. convulex'i günlük 2* 8ml kullanıyor. ayrıca convulex periferik yaymada atipik hücre görülmesine neden olur mu

Tahlil.com Cevabı : Convulex kullanımı trombosit, eritrosit, lökosit gibi kan hücrelerine olumsuz etki yaratabilir.Karaciğer fonksiyonları üzerinde de olumsuz etki yaratabilir.
Sonuç olarak neu, luc test parametreleri kan hücreleri ile ilgili olduğundan bu değerlere dolaylı olarak etki yapabilir.
Bu konuda en doğru değerlendirmeyi tedavi öncesi ve tedavi süreci ve sonrasındaki kan değerlerini takip eden doktorunuz yapmalıdır.