C reaktif protein (CRP)rnSonuç 4.74rnReferans Değeri 0.0 - 4.0rn

C reaktif protein (CRP)rnSonuç 4.74rnReferans Değeri 0.0 - 4.0rn Hemogram(NE%)rnSonuç 35.3rnReferans Değeri 50 - 70rnt Hemogram(MO%)rnSonuç 38.9rnReferans Değeri 1.7 - 9.3rnrnHocam 3 aydır devam eden baş ağrim halsizlik bitkinlik ve vucudumun belli bölgelerinde sıcaklık var anormal olan sonuçlar bu geçmiyor sebebi ne olabilirrn20 yasındayım cinsiyet erkek

Tahlil.com Cevabı :

CRP sıklıkla istenen bir tahlil türü olup  akut faz reaktanıdır.
Tahlil sonucunuzda CRP değeri az da olsa yüksek olarak görülüyor.
CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.

CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.