Ca125: 48,2 ve ca 19-9: 92,72 tahlil değerlerim yüksek çıktı. Referans değeri ikisininde 0-35. Aklım fazlaca karıştı

Tahlil.com Cevabı :

CA 19 9 bir kanser antijeni diğer adıyla ise tümör marker testidir.
CA 19 9 değeriniz yüksek ancak bunun yüksekliği tek başına bir kanser bulgusu olarak kabul edilmemelidir.

CA 19 9 yüksekliği, bunun nedenleri, hangi durumlarda yükseldiği hakkında daha çok bilgi almak ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız...

CA  125 yüksekliğinin bir çok nedeni olabilir.Ancak tek başına bu yükseklik de çok fikir vermez.Aşağıda CA 125 yüksekliğine dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.

CA 125 YÜKSEKLİĞİ

CA 125 TESTİ NE ZAMAN YAPILIR?