Çok zor durumdayım.İdrarımda yanma ve sancı var.

Merhabalar; Acikcasi cok zor durumdayim. Idrarimda yanma ve sanci var.idrar tahlili yaptirdim fakat pek ilgilenmediler. Eritrosit:3-4 Lokosit:2-3 Epitel:5-6 Amor fosfat:yer yer Sizce ne yapmaliyim bol bol su iciyorum fakat agrilarim stabil. Tesekkurler

Tahlil.com Cevabı :

İdrar kültürü tahlili idrar yolu enfeksiyonu tanısında kullanılan en güvenilir tahlil yöntemidir.
Ancak kimi zaman bu çok önemli tahlili istemeyebiliyor doktorlar.
Belirtiğinize göre size bu tahlil yapılmamış anlaşılan.
Tam idrar tahlili sonuçlarınızda eritrosit sayısı bir az yüksek, bu da bir enfeksiyon habercisi olabilir.

İdrar kültürü sonucuna göre, bir enfeksiyon varlığı yönünden en doğru bilgi alınacaktır.
Enfeksiyon var ise de, buna uygun antibiyotik tedavisi planlanacaktır.

İdrar kültürü hakkında detaylı bilgi almak, bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları okumak için tıklayınız