CONVULEX Şurup ürik asidi yükseltir mi?

hocam iyi günler.. 10 yaşınfaki oğlumuz 5 yaşında uyku halinde nöbet geçirdi ve EEG sonrası epilepsi teşhisi konuldu. Yaklaşık 5 yıldır convulex şurup kullanıyor. düzenli olarak kan tahlillerini yaptırıyoruz. ancak ürik asit düzeyi hep 7 civarında yüksek çıkıyor. son bir ay ürik asit diyeti yaptık ama yine 7 civarında çıktı. CONVULEX Şurup ürik asidi yükseltir mi

Tahlil.com Cevabı : Evet nu ilaç ürük asit değerlerinde bir değişikliğe sebep olabilir.Ayaktan tedavi alan epileptik çocuklarda convulev tedavisinin serum ürik asit konsantrasyonları üzerinde ancak  anlamlı bir etkisi yoktur.
Yani ilaca bağlı olabilecek yükseklik şu aşamada belirtiğiniz değerleri de göz önüne alırsak endişe etmenizi gerektirecek bir yükseklikte değil.
Zaten tedavi sürecinde doktorunuz da gerekli takibi yapacaktır.
Geçmiş olsun dileklerimizle ...