COVİD hastası olan babamda Prokalsitonin (serum plazma) : 0.039 D dimer :2873 ve Üre (serum plazma) : 44 Kalsiyum (serum plazma) : 8.52 Kreatinin (serum plazma) : 0.65

Babam 56 yaşında covid geçirdi durumu ıyı fakat d dimer düşmüyor yapılan 3 tahlilde de ayrıca akciğer filminde tutulma yok denildProkalsitonin (serum plazma) : 0.039D dimer :2873 Glukoz (serum plazma) : 136Üre (serum plazma) : 44 Kalsiyum (serum plazma) : 8.52 Kreatinin (serum plazma) : 0.65 Lipaz (serum plazma) : 119.63 Kolesterol(serum):400

Tahlil.com Cevabı :

En kısa sürede babanızın iyileşmesini diliyoruz. Akciğer filminde tululum olmaması iyi bir gelişme ancak akciğer tomografisi de bu konuda daha hassas bilgiler veriyor. Babanızda d dimer değerlerindeki yükselme venöz tromboemboli yani toplar damarlarda tıkanıklık yönünden babanızın sağlığını tehdit ediyor. Sonuç olarak bu da istediğimiz bir durum değil.Bu dimer değerlerinde düşmeyi beklemeliyiz.Bu yönde de zaten belirtiğiniz üzere tedavi almakta babanız.
Kan tahlilinde üre  yüksekliği de böbrek fonksiyonlarında bir bozukluğun belirtisi olabilir.Nitekim COVİD vücudumuzda damarlar, kalp ve böbrek gibi organları tutup insan hayatını tehdit eden bir hastalık.
Prokalsitonin (serum plazma) : 0.039 çıkmış. Bu sonucu olumlu kabul ediyoruz. Yükseklik yok.0,50 ve üstü değerler daha dikkatli izlenmelidir.Hele 2.0 ve üstü değerler risklidir.Ancak babanızın değeri düşük çıkmış.
Sonuç olarak babanız COVİD yönünden kritik bir süreç geçiriyor.En kısa sürede değerlerinde düzelme ve klinik tabloda iyileşme olması dileğiyle geçmiş olsun.