CRP 18.6 RF <10 SEDİM 60 Dk. 18 çıktı hocam normal değerler ise crp 0 -5 RFİSE 0-14 SEDİM BİR SAAT İSE - <5 DİR?

CRP 18.6 RF <10 SEDİM 60 Dk. 18 çıktı hocam normal değerler ise crp 0 -5 RFİSE 0-14 SEDİM BİR SAAT İSE - <5 DİR Otapedi doktoru bu talliller sonucnda bana ciflosin 750 mg tb Biofenac 100mg tb ve Thermove krem verdi idr.bana 15gün snr.gel dedi.2 aydır dizlerimden aşağısı ağryor bede RF mi var

Tahlil.com Cevabı : CRP sıklıkla istenen bir tahlil türü olup  akut faz reaktanıdır. Tahlil sonucunuzda CRP değeri yüksek olarak görülüyor.CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?