CRP değerim 48 e yükselmis nefes alamama cigerlerimde çok aşırı batma hissiyle 4 gün boyunca acile gittim

Merhabalar CRP değerim 48 e yükselmis nefes alamama cigerlerimde çok aşırı batma hissiyle 4 gün boyunca acile gittim bugün istenen D-dimer testin sonucu 2160 çıktı bunun üstüne ilaçlı tomografi istendi ciğerin su toplanmış görüldü hava ve iğne yapıp tekrar eve gönderildim şimdi nasıl bir yol cizmeliyim sonuç almak istiyorum her geçen gün sikayetlerim artıyor yardımcı olurmusunuz

Tahlil.com Cevabı :

CRP sıklıkla istenen bir tahlil türü olup  akut faz reaktanıdır.
Tahlil sonucunuzda CRP değeri yüksek olarak görülüyor.
CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.

CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.