Dış gebelik var dendi, sizce nedir?

 Her ay adetim 10 unda olurken agustos 12 de oldu ve bu ay 7 gün geçti ve hala adet görmedim dün test yaptım çift çizgi çıktı bugunde kanda beta hcg yaptırdım 188.8 cıktı (yalnız ultrasyonda gorulmedı vajinal ultrasyon ve karından) ve bana dış gebelik dendi nedir hocam sizce ?

Tahlil.com Cevabı : Her ne kadar Beta HCG değerleriniz hamilelik bulgusu olsa da, Tahlil.com'da özellikle vurguladığımız konu, ultrason muayenesinde gebelik teyid edilmeden kesin bir hamilelikten söz edilmesinin çok da doğru olmadığıdır.Şu aşamada doktorunuzun önerileri doğrultusunda kontrollerinizi sürdürün önümüzdeki günlerde yapılacak ultrason muayenesi ve beta hcg gibi diğer tahlillerin sonuçlarını bekleyin.Aşağıdaki bağlantılardaki konuların da ilginizi çekeceğini umuyoruz.Gebelik varlığında kese ne zaman ultrason muayenesinde görülür? Kimyasal gebelik nedir? Gebelik haftasına göre tahmini Beta HCG değerleri nelerdir?