Doktor bana Da Costa sendromu teşhisi koydu.Da Costa sendromu nedir?

İyi günler hocam ,benim yaklaşık 9 aydır sol göğsümde bıçak batması ve sancı şeklinde ağrı oluyrodu sanki kalbim duracak gibi, gitmedik kardiyolog bırakmadım çok şükür hiçbiri bir şeyin yok dedi en son gittiğim doktor bana teşhis koydu dedi sende da Costa sendromu var ilaç verdi kullandım gerçekten azalma oldu acaba nedir hocam bu sendrom hastalık mi takinti mıi psikolojik mi?

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle geçmiş olsun..Da Costa sendromunun diğer adı da Efor sendromudur.
En sık görülen belirtileri ise nefesin kesilmesi hissi, sol memenin altında ağrı duyulması, anksiyete, çarpıntı ve efor ayapılması sırasında da bu görülen belirtilerin daha da şiddetlenmesi durumudur.
Doktorunuz ağrıların sebebinin bu sendrom olduğunu düşünmüş.İlaç tedavisine yanıt vermeniz de gayet olumlu.