Doktorum İltihaplı romatizma şüphesi ile tahlil istedi değerlerim.rnSedimentasyon rn1 saat 48 rnCRP 21.49 referans <5rnRF 9.2 referans <14

Doktorum İltihaplı romatizma şüphesi ile tahlil istedi değerlerim.rnSedimentasyon rn1 saat 48 rnCRP 21.49 referans <5rnRF 9.2 referans <14rnAnti CCP <0.40 rnreferans aralığı boş gözüküyor bu durumda sonuç ne oluyor.

Tahlil.com Cevabı :

Sedimantasyon testi ile birlikte CRP testinin yüksek çıktığı durumlarda ilk olarak akla enfeksiyon ihtimali gelir.

Her 2 testin de yüksekliği hangi durumlarda olabilir konusunda aşağıdaki bağlantılarımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz...