Eşim 4 ay önce doğum yaptı yaklaşik bir aydir nabiz çok yüksek ve sürekli 120 130 civarindaydı kardiyoloğa gittik beloc 25mm gr verdi ama kesilmedi tekrar gittigimizde bizi dahiliyeye yönlendirdi

Mrb hocam ... Eşim 4 ay önce doğum yaptı yaklaşik bir aydir nabiz çok yüksek ve sürekli 120 130 civarindaydı kardiyoloğa gittik beloc 25mm gr verdi ama kesilmedi tekrar gittigimizde bizi dahiliyeye yönlendirdi dahiliyede değerleri t3:21,64 t4:2,76. Tsh:0,01 anti tpo: >1000. Beta hcg: 1,20

Tahlil.com Cevabı :

Bir tiroid bezi tahlili olan TSH hormonu değeri düşük çıkmış.
TSH düşüklüğü normal değildir.
Tiroid bezi fazla çalışıyor olabilir.İleri tetkik ve muayene amaçlı olarak Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.

Genelde tirotoksikoz yani hipertiroidi bulgusudur.

TSH testi ve hangi durumlarda düşük çıktığına dair aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Tiroid Testleri,