Fokal EIN alanı çıkan bir patoloji sonucum var.Endometrial polip üzerinden alındı.

Merhaba kadın hastalıklarından sorucaktim çok aşırı kanamam oluyordu parca alınıp biobsi yapıldı sonuç endometrial polip üzerinde fokal EIN ALANI çıktı durum çokmu kötü doktorum hic iyi şeyler söylemedi jinekoloji onkolojiye yolladılar nolucak şimdi lütfen cevap yazin

Tahlil.com Cevabı : EIN ,Endometrial Intraepitelyal Neoplazidir.EIN, Dünya Sağlık Örgütü tarafından son yıllarda endometriayal kanser riskinin bulunduğu premalign olarak da adlandırılan lezyonların tanımlanmasında kullanılmaktadır.
Endometrial kanser riskinin artmış olduğu  histopatolojik sonuçlardır.
EIN saptanan olgularda 1 yıl içinde endometrial kanser tanısı olasılığı %50’dir. Şu aşamada panik olacak bir durum yok merak etmeyin.Doktorunuz çok önceden tedbir alıp sizi detaylı muayene ve tedavi için jinekolojik onkolojiye göndermiş.
Geçmiş olsun.