Genel kan testimde bazı kan değerlerimde yükseklikler ve düşüklükler çıktı.Acaba bunlar ne demek oluyor

Genel kan testimde bazı kan değerlerimde yükseklikler ve düşüklükler çıktı.Acaba bunlar ne demek oluyor önemlimi hangi doktorlara başvurmalıyım? NEUT 32.9 LYM 56.6 PLT 98.1 PCT ....... çok düşük galiba? MPV >>>> Çok yüksek galiba PDW ..... çok düşük galiba? SEDİMANTASYON 2

Tahlil.com Cevabı :  PLT değeriniz düşük.Bu normal değil, kanamalara karşı bir eğiliminiz olabilir.Bir kan hastalığınız da olabilir.İleri tetkik ve tedavi için bir hematoloji uzmanına başvurmanızda yarar var.PLT düşüklüğü nedenleri ve plt testine dair aşağıda detaylı bilgi bulabilir, bu konuda Tahlil.com'a sorulmuş soru ve cevapları bulabilirsiniz.PLT( trombosit) düşüklüğü nedir?http://tahlil.com/trombosit-plt-sayimiplt-dusuklugu-ve-plt-dusuklugu-durumunda-ne-olur