Glukoz 100.8 aralik(74-106)rnHba1c 5.0 aralik(4-6)rnHerhangi bir diabet hastaligim bulunmuyor degilmi?

Merhabar hocam .Glukoz 100.8 aralik(74-106)rnHba1c 5.0 aralik(4-6)rnHerhangi bir diabet hastaligim bulunmuyor degilmi?

Tahlil.com Cevabı : Evet bu değerler ile diyabet hastalığından söz edemeyiz.Ancak glukoz değerinizin 100'ün altında olması idelaldir.Sizin ki tam 100 çıkmış. Bu konuda diyetinize daha özen gösterebilirsiniz.