Hala adet olmadım. Hamile olabilir miyim?

Son adet tarihi: 23 kasım rnİlişki tarihi:13 aralıkrnKanda gebelik testi:27 aralık negatif çıktı acaba erken mi test yaptırdım, hala adet olmadım hiç belirti de yok, teşekkürler cevabınız için

Tahlil.com Cevabı :

 Hamilelik olmadığı anlaşılıyor. Adet gecikmesi sadece gebelik nedeniyle olan bir durum değildir.

Kadınlarda adet gecikmesinin bir çok sebebi olabilir.
Aşağıda gebelik dışı nedenlerle adet gecikmesinin görülebildiği durumları inceleyebilirsiniz.

Adetinizde gecikme devam ederse kadın doğum doktoruna muayene olmanız en doğru yaklaşım olacaktır.

E********** :

Bakireyim. Sürtünme yokuyla bişeyler oldu. Adetim 9 gün gecikti gebelik testi yaptım negatif hala adet olmadım me yapmalıyım?

Cevap:

 Negatif çıkan bir gebelik testi sonrası hamilelikten söz edilemez. Bu durumda hamilelik yoktur.
Adet gecikmesi sadece gebelik nedeniyle olan bir durum değildir.

Kadınlarda adet gecikmesinin bir çok sebebi olabilir.
Aşağıda gebelik dışı nedenlerle adet gecikmesinin görülebildiği durumları inceleyebilirsiniz.

Adetinizde gecikme devam ederse kadın doğum doktoruna muayene olmanız en doğru yaklaşım olacaktır.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.