Hangi bölüme muayene olabilir,hangi testleri yaptırmalı?

Merhaba,25 yaşındaki oğlum 1 ay önce kıbrıs a görevli gittiğinde yabancı bir bayanla korumasız cinsel ilişkiye girmiş, şimdi çok endişeliyiz, herşey olabilir ne yapmalıyız, hangi bölüme muayene olabilir,hangi testleri yaptırmalı, aids çıkarsa tedavi şansı nedir,

Tahlil.com Cevabı :  Bir enfeksiyon hastalıkları uzmanı ile görüşebilirsiniz. Sizden HCV, HIV ve Hepatit B tetkileri isteyecektir ama bunun dışından da cinsel yolla bulaşan bir takım hastalıklar mevcuttur. Bel soğukluğu, frengi gibi. Doktorunuz gerekli açıklamayı yapacaktır.