HB Eag negatıf 0,2 anti hbe pozitif 0,01rnhbv-dna kantitatif 7099 cıktı en son ıstedıgı hbv-dna kantitatif sonucu 2498 cıktı bu degerler neden cıkar?

HB Eag negatıf 0,2 anti hbe pozitif 0,01rnhbv-dna kantitatif 7099 cıktı en son ıstedıgı hbv-dna kantitatif sonucu 2498 cıktı bu degerler neden cıkar ve ıner 2 test arasındakı zaman aralıgı 2ay doktor 6ay sonra geldedı baska bısey demedı.durum degerlendırmesı yaparmsınız ayrıca suankı test sonuclarıma gore durumum bulastırcımıdır ?

Tahlil.com Cevabı : Hepatit b taşıyıcılığınız bulunuyor ancak aktif bir hastalık tablosu da yok.Doktorunuz bu nedenle 6 ay sonra takip için kontrole çağırmış.Şu aşamada doktorunuzun önerilerine uyup takiplerini sürdürün.