Hepatit b taşıyıcısı hastanin ignesi batti Antihbs 219.85(reactive) çıktı.. bulaşma ihtimali nedir?

Hepatit b taşıyıcısı hastanin ignesi batti, stajyerim. Hemen ardindan sabunlu su ile yikadim, ve tahlil yaptırdım. Antihbs 219.85(reactive) çıktı.. bulaşma ihtimali nedir? direncli olduğum halde bulasabilirmi?

Tahlil.com Cevabı : Antihbs 219.85(reactive) sonuç Hepatit B ye karşı antikorunuz bulunduğunu gösterir. Bu durumda Hepatit B ye karşı koruyuculuğunuz var ve bulaşma ihtimali yok.Ancak Hepatit C ve HIV gibi virüsler için de risk altındasınız.Eğer bu kişide enfeksiyon var ise bu virüsleri size bulaştırabilir.