Her iki overde periferik yerleşimli, çapları 1 cm'yi geçmeyen, birkaç adet basit kist izlenmiştir, PCO açısından klinik ile birlikte değerlendirilmesi önerilir.

Merhaba ultrason sonucum:Her iki overde periferik yerleşimli, çapları 1 cm'yi geçmeyen, birkaç adet basit kist izlenmiştir, PCO açısından klinik ile birlikte değerlendirilmesi önerilir. Batın içerisinde sıvı ya da patolojik boyutlarda lenf nodu saptanmamıştır. SONUÇ: - Her iki overde periferik yerleşimli, çapları 1 cm'yi geçmeyen, birkaç adet basit kist,pco açısından klinik ile değerlendirilmesi.

Tahlil.com Cevabı : Bu duurmda kadın doğum ve/veya endokrinoloji doktoru tarafından periyodik olarak muayene ve takiplker yapılmalıdır polikistik over sendromu yönünden.