HIV testim pozitif 204 çıktı. Ben HIV mi oldum?

HOCAM MERHABA rnrnCALISMAKTA OLDUGUM INSAAT FIRMASI YURT DISI PROJESI ICIN GENE SAGLIK TARAMASINA GIRDIM BANA ASAGIDAKI DEGERLERE DAYANARAK HIV VIRUSU TASIDIGIM SOYLENDI BU TAHLIL TEK BASINA YETELIMIDIR.. EKSTRA NE YAPMAM GEREKIR NE UYGUN GORURSUNUZ BEN HIV MI OLDUM Srn19.03.2021 15:43tAnti HIV ½+p24 Antijen (HIV Combi PT)t204.25tS/COt0-1

Tahlil.com Cevabı : Merhabalar.Evet test  sonucunuz pozitif ancak hemen panik olmayın.Tanı için bu tek başına yeterli değil.Yalancı pozitif sonuçlar da çıkabiliyor.Bu durumda doğrulayıcı testlere ihtiyaç var. Western Blot testi bu konuda güvenle kullanılmaktadır. Normalde testi çalışan laboratuvar aynı numuneyi bu doğrulayıcı testi yapan laboratuvarlara konfirmasyon için gönderir.
Eğer o laboratuvar gönderdiyse sorun yok ancak göndermediyse siz yaptırabilirsiniz.  Örneğin Ankara ve İstanbul'da bulunan Düzen Laboratuvarı bu testi yapmaktadır.