HIV testim pozitif ancak Western Blot testim negatif çıktı.

24 temmuz 2019 da şüpheli kan teması sonrası ılık testi 38 gün sonra anti hiv 1-2 meia yöntemiyle ag/ab combo test 0.38 ref(0-0.99)negatif 42.gün yine 1-2+p24 0.22 negatif ancak 94.gun hiv pcr rna ve hiv duo ultra vidas negatif 16.ve 17.ayda yani 8 ekim ve 17 kasım 2020de şehir hastanesinde pozitif adım 17 02 2021de duzen labaratuari western blot negatif .western blot 19.ayda mutlaka yakalamazdı

Tahlil.com Cevabı : Western Blot testi HIV laboratuvar tanısında altın standart bir testtir. ELİSA yöntemiyle yapılan bazı testlerde yanlış pozitiflikler olabilir.İşte Western Blot Testi HIV pozitif test sonuçlarının doğrulanmasında kullanılır.
Henüz daha yeni yapılan western blot testi sonucunuz negatif çıkmış.Bu durumda içiniz rahat olsun.HIV enfeksiyonu varlığından söz edemeyiz. Geçmiş olsun.