14+3 gunluk bir gebelik soz konusu olsa idrarda gebelik testi sonucu dogruyu kesin gosterir mi?

Hocam 14+3 gunluk bir gebelik soz konusu olsa idrarda gebelik testi sonucu dogruyu kesin gosterirmi negatif cikti sonuc kesinmi testi iliskiden 99 gun sonra yaptim 14 hafta gibi bir zaman dilimi kansizlik var testin sonucunu etkilemez dimi

Tahlil.com Cevabı :

Negatif çıkan bir gebelik testi sonrası hamilelikten söz edilemez. Bu durumda hamilelik yoktur.