Hocam iyi günler reglimin bittiği gün sürtünme ile ilişkiyi girdim boşalma vs olmadı kıyafetliydik daha sonra ben pedi düzelttim

Hocam iyi günler reglimin bittiği gün sürtünme ile ilişkiyi girdim boşalma vs olmadı kıyafetliydik daha sonra ben pedi düzelttim ama elimde zevk suyu var mıydı bilmiyorum bana yok gibi geliyor 24 saat içerisinde postpill one kullandım hamilelik ihtimali var mıdır

Tahlil.com Cevabı :

Anlattığınız gibi bir beraberlik sonrası gebelik olasılığı pek mümkün görülmüyor.
Sıklıkla  erken yaşlarda bu şekilde bir yakınlaşma yaşayan ve cinsel konularda da bilgi sahibi olmayan okurlarımızdan sıklıkla benzer sorular geliyor.

Tahlil.com doktorları olarak sizin gibi genç okurlarımıza  önerimiz aşağıdaki bağlantıda yer alan ve hamilelik oluşumuna dair verilen bilgileri sonuna kadar dikkatle okuyup hamileliğin oluşum ve test edilmesi hakkında  bilgi sahibi olmanız.

B************ :

Merhaba hayirli günler.. 14 şubatta ella hapı kullanmıştım şuanda 4 günlük gecikmem var ve uzun süre gecikecegimi farkindayim agrım,akıntım hala yok çünkü. Şunu merak ediyorum Eğer vaktinde regl olsaydım mart 13'ünden itibaren yumurtlama dönemine girecektim Şimdi regli geciktiği için yumurtlama dönemim degişecek mi Bilgilendirirseniz cok sevinirim :)

Cevap:

 Adet gecikmesi sadece gebelik nedeniyle olan bir durum değildir.

Kadınlarda adet gecikmesinin bir çok sebebi olabilir.
Aşağıda gebelik dışı nedenlerle adet gecikmesinin görülebildiği durumları inceleyebilirsiniz.

Adetinizde gecikme devam ederse kadın doğum doktoruna muayene olmanız en doğru yaklaşım olacaktır.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.