Hocam merhaba beklenen adetten 3 gün önce yerleşme kanaması olur mu?

Hocam merhaba beklenen adetten 3 gün önce yerleşme kanaması olur mu?Adet belirtileri şişlik ve sivilcelenme oldu 4 gün sürdü ama az şekilde gerçekleşiyor.Ağrılı geçmesinden sebep 2 tane majezik azaltmış olabilir mi acaba ? Sabaha kadar 3-4 damla gelicek şekilde.Yerleşme kanaması mıdır?4 gündür sürüyor?

Tahlil.com Cevabı :

Yerleşme  sadece gebe kalınması halinde görülür. Ancak her gebelikte görülmez.Yerleşme kanaması gebeliğin başlangıcında yaklaşık olarak adet dönemine denk gelen günlerde (Ortalama 10 ile 12.gün) olur. Beklenen adetten 3 gün olması bu nedenle pek beklenmez.Yerleşme kanamasında, döllenmiş yumurta, uterusun iç kısmına bağlandığında yerleşme kanaması olarak bilinen bir kanamaya yol açabilir.
Yumurtanın rahimdeki bu hareketi, tamamen normal olan ve her türlü tıbbi yardıma ihtiyaç duymayan hafif kanama veya lekelenmeye neden olabilir.Ancak siizn durumunuz bir adet kanaması ve yerleşme kanaması asla değil.4 gün süren bir kanama asla yerleşme kanaması olamaz.Merak etmeyin hamilelik yok.