Trigliserid 222,RBC 5,51,LDL 148,5,BASO 0,05,HGB 16,54HCT 50,9 HDL 38,9 DEMİR BAĞLAMA KAPASİTESİ DÜŞÜK ÇIKTI..SİZCE normal mi?

Tahlil.com Cevabı :

Bazı kan sayım parametreleriniz yüksek. Sonuçlarınızda kan fazlalığı bulguları var.
Kan fazlalığı olarak değerlendirdiğimiz durum ise, kan sayımı yani hemogram tahlilinde RBC, HCT,HGB değerlerinin yüksek çıkmasıdır.
Yüksek rakımlı bölgelerde yaşayan kişilerde,çok sigara içenlerde bu durum olabilir.
Hayati tehlike taşıyan bir durum değildir.
Düzenli aralıklarla dahiliye bölümünde kan sayımı tahlili yaptırıp kontrollerinizi sürdürün.
Kan değerlerinizi düşürmek için belirli aralıklarla da kan vermeniz de gerekebilir.
Ayrıca trigiserit değeriniz de yüksek çıkmış.Diyet ve düzenli egzersiz düşürmede yararlı olacaktır.