Hocam yaşım 27 son 6 aydır saç dökülme sorunum var tahlil yaptırdım b12 205 (211-911) folat 3.70 (5,38) doktor sonuçlar düşük dedi sizce saç dökülmesiyle

Hocam yaşım 27 son 6 aydır saç dökülme sorunum var tahlil yaptırdım b12 205 (211-911) folat 3.70 (5,38) doktor sonuçlar düşük dedi sizce saç dökülmesiyle alakası var mı varsa eksiklik giderilince saçlar düzelir mi yani eski sağlığına kavuşur mu

Tahlil.com Cevabı :

B12 düşüklüğünün sebebi araştırılarak tedavi edilmesi gereklidir, ancak saç dökülmesi sadece buna bağlı olmayabilir ama faydası olacaktır..