Idrar mikroskipisinde Lökosit değerinin 204 eritrosit degerinin 816 ve mayanin 6 çıkması ayni zamanda idrar kimyasında protein değerinin +2 leu değerinin +2 speisfik gravite değerinin 1.010 ve eritrosit değerinin +2 çıkması ne şekilde yorumlanabilir

Tahlil.com Cevabı :

Muhtemelen idrar yollarınızda bir mantar enfeksiyonu var.İdrar kültürü tahlili de yaptırmanızı öneririz.
İdrar kültürü tahlili idrar yolu enfeksiyonu tanısında kullanılan en güvenilir tahlil yöntemidir.
Ancak kimi zaman bu çok önemli tahlili istemeyebiliyor doktorlar.
Belirtiğinize göre size bu tahlil yapılmamış anlaşılan.

İdrar kültürü sonucuna göre, bir enfeksiyon varlığı yönünden en doğru bilgi alınacaktır.
Enfeksiyon var ise de, buna uygun antibiyotik tedavisi planlanacaktır.

İdrar kültürü hakkında detaylı bilgi almak, bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları okumak için tıklayınız