İdrar tahlilinde BACT çıktı

 Dün yaptırdığım idrar tahlilimde Eritrosit - Hb 1+ Eritrosit (RBC) 17 H lökosit (WBC) 2  Epitel 1  Bakteri (BACT) 2 çıktı . doktor kum döktüğümü söyledi ama idrar kültürü istemedi . yorumunuzu öğrenebilir miyim ? bir anormallik var mı

Tahlil.com Cevabı : İdrar tahlilinde BACT çıkması, bakteri verlığını gösterir.İdrar kültürü tahlili idrar yolu enfeksiyonu tanısında kullanılan en güvenilir tahlil yöntemidir.Belirtiğinize göre size bu tahlil yapılmamış anlaşılan.İdrar kültürü sonucuna göre, bir enfeksiyon varlığı yönünden en doğru bilgi alınacaktır.Enfeksiyon var ise de, buna uygun antibiyotik tedavisi planlanacaktır.