İki ay önce birleşme olmadan ilişkiye girmiştim. Adet düzensizliğim için doktara gittim. Adet gördüm bi hafta sonra kahverengi yoğun leke geldi ve tekrar adet oldum. Doktor ultrasonda gebelik kesesi boş tahlil yapalım dedi.

Merhaba. İki ay önce birleşme olmadan ilişkiye girmiştim. Adet düzensizliğim için doktara gittim. Adet gördüm bi hafta sonra kahverengi yoğun leke geldi ve tekrar adet oldum. Doktor ultrasonda gebelik kesesi boş tahlil yapalım dedi. Beta hcg (total hcg) sonucu 0.200 çıktı. Ultrasonda neden böyle bişi görülmüş olabilir?

Tahlil.com Cevabı : Merhaba, gebelik olmayınca doğal olarak kese de olmaz.Zaten ilişki sonrası adet görmeniz ve test sonucunuzun negatif olması (0.200 BETA hcg değeri negatif bir test sonucudur, yani hamilleik yoktur) gebelik olmadığnı desteklemektedir.