İlişki sonrası doğum kontrol hapına başladım. 7-8 günlük bir kullanım sonrasında bıraktım. 2 kere düzensiz adet oldum ve birden fazla gebelik testi yaptım (hepsi negatif)

İlişki sonrası doğum kontrol hapına başladım. 7-8 günlük bir kullanım sonrasında bıraktım. 2 kere düzensiz adet oldum ve birden fazla gebelik testi yaptım (hepsi negatif) . Fakat bunca zaman geçmesine rağmen hala adetim çok geç oluyor, ilk adetim 40 gün sonra oldu. Bunun sebebi düzensiz kullandığım doğum kontrol hapları olabilir mi yoksa farklı bir durum olabilir mi.

Tahlil.com Cevabı :

Kadınlarda adet gecikmesinin bir çok sebebi olabilir.
Ancak doğum kontrol hapını düzensiz kullanmanız da dengeyi bozmuş olabilir.

Aşağıda gebelik dışı nedenlerle adet gecikmesinin görülebildiği durumları inceleyebilirsiniz.

Adetinizde gecikme devam ederse kadın doğum doktoruna muayene olmanız en doğru yaklaşım olacaktır.