İlk beta hcg değerim 81.01 çıktı iki gün sonra ise 121.03 çıktı acaba hamile miyim?Hamileysem bu kadar artış olması bir sıkıntı olduğunu gösterir mi lütfen yard

İlk beta hcg değerim 81.01 çıktı iki gün sonra ise 121.03 çıktı acaba hamile miyim?Hamileysem bu kadar artış olması bir sıkıntı olduğunu gösterir mi lütfen yardımcı olun..

Tahlil.com Cevabı :

Beta HCG değeriniz yüksek, bu da hamilelik lehine,ancak ultrason muayenesi ile de bunun önümüzdeki günlerde teyit edilmesi gerekmekte.Normal ve sağlıklı gebeliklerde bhcg değerinde hızla artış beklenir. Sizin değerinizdeki artış beklenenin altında gibi olsa da en sağlıklı bilgiyi kadın doğum doktorunuz verecektir.

Beta HCG değerleri ve buna göre tahmini gebelik haftasının hesaplanmasında dair aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Beta HCG değerlerine göre tahmini gebelik haftası