İlk defa kahverengi lekeyle karşılaştım bunun nedeni ne acaba adetime daha 10 gün var bi zararı var mi?

Tahlil.com Cevabı :

Kahverengi akıntı kadınlarda sıklıkla merak edilen bir konudur.
Kahverengi akıntının ne anlama geldiği, bir gebelik belirtisi olup olmadı gibi sorular da sıklıkla Tahlil.com'a geliyor.
Vajinal akıntılardan biri olan kahverengi akıntı bir çok nedene bağlı olabilir.Aşağıdaki bağlantıda kahverengi akıntının nedenlerine dair yazımızda konuya dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.

B************** :

10 Mart’ta ki ilk başta prezervetif ile ilerleyen dakikarda korunmasız ve dışarı boşalmalı ilişkim sonrasında Mart ayında 2gün geçikmeli zamanında adet oldum daha sonra Nisa’nda da zamanında iki güm geçikmeli adet oldum karnımdaki şişlik ve aldığım 3-4 kilo sebebiyle ilişkiden 32-33 gün sonra bir gün arayla 2 tane idrar testi yaptım negatif ama karnımdaki şişlik ve gerginlik beni çok korkutuyor düşündürüyor sizce nedir hamile olma ihtimalim var mıdır? He birde bu 2 ayda göğüs uclarımda belirginlik ve koyulaşma var psikolojik midir diye düşünüyorum ?

Cevap:

Cinsel birlikteliğin  ardından  adet görülmüş olması  hamilelik mümkün olmadığını gösteren bir bulgudur.
Gebelik ihtimali yoktur bu durumda.
Zaten gebelik testi sonucunuz da negatif çıkmış.

Adet gören birinin neden hamile olamayacağı hakkında daha ayrıntılı  bilgi almak ister ve bu konuda yazılarımız ile verdiğimiz cevapları okumak isterseniz tıklayınız....

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

M****************** :

Merhabalar yine rahatsız ediyorum size yazmıştım geçenlerde iki gün önce adet oldum 2. Oluşum fakat miktarı biraz az gibi sürtünerek ilişkiden gebe kalma riski tamamen kalkmış mıdır son sorum :)

Cevap:

Cinsel beraberlik  sonrası adet görülmüş olması hamilelik şansının bulunmadığını belirtir.
Ancak adet sonrası tekrar bir  korunmasız ilişki olur ise, bundan sonraki süreçte yine bir gebelik olasılığı bulunmaktadır.
Adet kanamasının ne anlama geldiğini ve adet gören birinin neden hamile olamayacağını anlamak için aşağıdaki yazımızı da dikkatle okumanızı öneriyoruz.Bu konuda kafa karışıklığınız var ise size yardımcı olacağını umuyoruz.

Adet gören biri aynı zamanda hamile olabilir mi?

Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.

Hamilelik ihtimali ve benzer sorulara verdiğimiz cevapları okumak için tıklayınız.....

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.