Kan tahlili değerlendirirken lipemi olması ne anlama gelir.Lipemi nedir?

Lipemi nedir? Lipemi hangi durumlarda olabilir?

Tahlil.com Cevabı :

Lipemi serumda veya plazmada lipidlerin normalin üstünde miktarlarda bulunması durumudur. Lipemi aç karna alınmamış numunelerde veya hiperlipidemisi olan hastaların serum veya plazmalarında gözlenebilmektedir. Lipemik serumdaki bulanıklık, yoğunluk ve renk değişikliği hatalı sonuçlara neden olmaktadır.

Detaylı bilgi için aşağıdaki sayfamıza göz atabilirsiniz;

https://tahlil.com/blog/lipemi-nedir-5556