Kan tahlilinde; RBC-3,99 HGB-11,0 HCT-33,2 ?

Yaşım39>Safra kesesi duvarı minimal kalındır.Lümende milimetrik çaplı 1-2 adet taş ekosu izlendi.Kan tahlilinde; RBC-3,99 HGB-11,0 HCT-33,2 PLT-250,0 MCH-27,7 MCHC-33,2 MCV-83,4 MPV--8,12 PDW-18,2 RDW-15,9 MONO#-0,899 MONO%-10,6 LYM%-21,5 Ameliyat önerildi.Hemotolojiye yönlendirildi. Ne yapmalıyım ?

Tahlil.com Cevabı : Kan tahlil sonuçlarınızda anemi bir diğer adıyla da kansızlık bulgularınız var, Kansızlık araştırılması amacıyla  ilave tahliller de  yapılmalı.Bir dahiliye veya hematoloji uzmanına başvurmanızda yarar var.Kan sayımı ve anemi konusunda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki bağlantımızı okuyabilirsiniz.Kansızlık ( anemi ) nedir? Anemi  tanısı nasıl koyulur, anemi hakkında sorulmuş soru ve Tahlil.com uzmanlarının cevapları